Неготинци нападнале свој сограѓанин

На 13.01.2020 во 00.10 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека кај Спомен костурницата во Неготино, У.М.(21) и М.Ј.(27), двајцата од Неготино, физички го нападнале В.З.(31) од Неготино.

 

По документирање на случајот ќе биде поденесена соодветна пријава - информираат од СВР Велес

                                  Share

Додади коментар