(ВИДЕО) Јанчев: Институциите веднаш да реагираат и да ги проверат изнесените информации дека Еуроникел користи отпадно масло како мазут
18-05-2021 РЕГИОН

Градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев на денешната прес конференција побара брза реакција на надлежните институции во врска со користењето на отпадно масло како мазут во Еурониел индустри, а факти објавени во видео направено од ИРЛ.

 

 Share

Додади коментар