(ВИДЕО) Изложба на ликовниот уметник Петар Наневски
04-04-2018 КУЛТУРА

 

Кавадарчани синоќа во галеријата при домот на културата „Иван Мазов Климе“ имаа можност да присуствуваат на отворањето  на изложбата на ликовниот уметник Петар Наневски насловена како „Перизам или поетики во слики“...

 Share

Додади коментар