„ВУКО КАРОВ“ КЕ СЕ ОДРЖИ ПО 22 ПАТ
16-08-2022 СПОРТ

На меморијалот годинава покрај домакиннот Тиквеш ке учествуваат прилепска Победа и битолски Пелистер

 

Како што веке беше најавено екипата на ГФК Тиквеш од Кавадарци ке ја искористи паузата за репрезентативниот прозорец и повторно ќе го организира традиционалниот Меморијален турнир „Вуко Каров и Тиквешките легенди“, а веќе се потврдени и екипите кои ќе бидат дел од него.

 

Според информациите,  Тиквеш ќе биде домаќин на прволигашот Победа од Прилеп и второлигашот Пелистер од Битола. Меморијалниот турнир годинава ке се одржи по 22 пат а ќе се одигра на 29 септември (недела).Од управата на Тиквеш најавија дополнителлни информации околу почетокот и програмата на турнирот наскоро.

 

Мики ВиденовиќShare

Додади коментар