Тргната суспензијата за градски стадион Кавадарци
22-09-2016 СПОРТ

И официјално е симната суспензијата од градскиот стадион во Кавадарци.

 

Кавадарчани во сабота ќе гледаат фудбал. Во 15.30 часот „Љубанци“ ќе го пречека тимот на „Хоризонт' - Турново.

 

Како што вчера објави КТВ, финишираат активностите за реконструкција на градскиот стадион. 

 

 

 

 

 

 

 Share

Додади коментар