Продавач на марихуана фати кавадаречката полиција

Зачестија и рутинските контроли на ПС од ОН Кавадарци. Резултат во последните неколку недели се расфетлените случаи особено кај кражбите и нарко дилерите и уживатели на дроги. Во последната рутиснка контрола на кавадаречката Полиција дознаваме денеска од наш полициски извор поради брзата интервенција на полициските службеници успешно е фатен продавач на дрога од Кавадарци и тоа во моментот кога истата ја предавал на купувачот.

 

По извршениот претрес на лице место кај лицето во целиот случај во улога на продавач пронајдена е марихуана во количина од 20 грама , а ова лице и лицето купувач се приведени и задржани во кавадаречката полиција на распит.

 

Од Полицијата потврдуваат дека во интерес на целата истрага претрес е извршен и во возилата и домовите на двајцата.Случајот за ктв го потврди и СВР Велес додавајќи дека против двајцата прекршители ќе следуваат соодветни пријави. Од кавадаречката Полиција пак нагласуваат дека ќе се интензивираат рутинските контроли и активно ќе се работи на откривањето на продажба на наркотични дроги.Ќе нема застој за да се намали степенот на ваквите прекршоци во статистиката на Полицијата децидни се надлежните.

 

М.МShare

Додади коментар