Загина работник во село Марена

Триесет и пед годишник од Росоман го загуби животот додека извршувал работни задачи, потврдија од МВР.

 

Со камион кипер, додека работел закачил 110 киловолтен далековод за струја. Загинал на лице место.

 

На местото на несреќата во Марена, пристигнала и екипа на итната медицинска помош од Кавадарци но лицето било без знаци на живот.

 

Во моментот се врши увид на местото на несреќата.

 

 

А.ДShare

Додади коментар