(ВИДЕО) Амбасадорката на САД и останати високи гости во посета на Основен Суд Кавадарци
31-05-2021 РЕГИОН

Во посета на Основен суд Кавадарци денеска беа амбасадорката на САД,  Кејт Брнз, гувернерката на Вермонд и генерал полковник од НАТО.

 

Како што информира претседателот на кавадаречкиот суд, д-р Лазар Нанев целта на посетата била високите гости да се запознаат со работењето на судот и процесот на дигитализација, односно модернизација на судскиот систем во земјава. 

 

А.Д

 Share

Додади коментар