Smoke Shakers во финале на „Јелен Демо фест“
20-07-2013 РЕГИОН

Единствените претставници на кавадаречката и македонската рок сцена, момците од кавадаречкиот рок бенд Smoke Shakers обебзедија влез во финалето  на престижниот рок фестивал “Јелен Демофест“ кој се одржува во Бања Лука, Босна и Херцеговина.

Smoke Shakers вечерва настапува на финалната вечер од часот на големата сцена на Каштел тврдината во Бања Лука.

Успехот на овој кавадаречки рок состав е дотолку поголем што меѓу 32 демо бендови полуфиналисти, одбрани меѓу 450 пријавени, беа единствени претставници од Македонија.

 Додади коментар