Со велосипеди и пешачење одбележан светскиот ден без автомобили во Кавадарци
Општинскиот сојуз на училишни спортови Кавадарци во координација со ООУ „Страшо Пинџур“ ,  „Тошо В

Јованчев: Поради Заев грозјето скапува на нивите, откупната цена во моментов е најниска откако се памети
Интегрален текст од изјава за медиуми – Зоранчо Јованчев, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Републик