ФОТО: Првиот снег го побеле Кожув
17-10-2013 РЕГИОН

Денеска падна првиот снег на планината Кожув. Влажниот и студен бран што од синоќа ја зафати земјава услови снежни врнежи на планините над 2000 метри надморска височина.

Снежната покривка на Кожув утринава беше околу 5 сантиметри.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Share

Додади коментар