(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со црна кампања сака да го оцрне нашиот кандидат Јанчев
19-09-2017 РЕГИОН

 

Со реакција на обвинувањата изнесени на денешната прес конференција на СДСМ Кавадарци дека кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев не платил концесија за државно земјиште,  а земал субвенции се огласија од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци.

 Share

Додади коментар