(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци со реакции за референдумот
09-10-2018 РЕГИОН

 

Попладнево прес конференција одржа претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, Зоран Јованчев. Беше побарано од пратеникот Бетиане Китев да не гласал за уставните измени, а беа изнесени обвинувања и за текот на референдумот на 30 септември...

 

 

 Share

Додади коментар