(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци синоќа ја прослави победата
13-12-2016 РЕГИОН

Членовите, симпатизерите и раководството на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци синоќа ја прослави победата на предвремените парламентарни избори откако ДИК ги објави првичните неофицијални резултати. Се славеше пред централниот штаб на партијата во Кавадарци и на градскиот плоштад.

 

На присутните им се обратија претседателката на ОК, Горица Пеливанова-Вилхем, пратеничката д-р Весна Пемова и градоначалникот Александар Панов.

 

А.Д

 

 

 

 Додади коментар