УХМР: За викендот обилни врнежи од дожд

За време на викендот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни утре попладне и во текот на ноќта (над 25 л/м2).

 

Локално, особено во јужните делови ќе има појава на нестабилност во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер (над 80км/час).Share

Додади коментар