Утре изложба на делата од ликовната колонија „Вила Тодоров-Ски Кожуф“
16-10-2013 КУЛТУРА

Триесетина дела создадени од младите уметници кои беа дел од втората ликовна колонија „Вила Тодоров-Ски Кожуф“ќе бидат изложени утревечер во галеријата при Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ во Кавадарци.

 

Отворањето на изложбата е закажано со почеток во 20 часот.Share

Додади коментар