Урнебесната комедија „Лазо“ повторно пред кавадарчани
28-05-2013 КУЛТУРА

„Лазо“е  урнебесната комедија од која деновиве се прераскажуваат реплики меѓу кавадарчани. За сите што ги пропуштија претходните изданија „Лазо“ е повторно  одморен и спремен за нови авантури и другарувања . 

Новата реприза на претставата која едноставно не смеете да си дозволите да ја пропуштите е закажана за во среда, 29ти мај, со почеток од 20 часот и 30 минути, а поради големиот интерес, билетите повторно ќе се продаваат два часа пред почетокот на претставата.Share

Додади коментар