СДСМ: Парламентарното мнозинство е стабилно, нов дебакл на Мицкоски и антинародното ВМРО-ДПМНЕ

„Пред целата јавност, овде во законодавниот дом, во храмот на демократијата се распадна една голема, долго повторувана лага на ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски.  Ја расчистивме маглата, се потврди реалноста, победи вистината. Владејачкото мнозинство е стабилно и со тенденција да се зголемува во наредниот период“ рече на денешната прес конференција портпаролот на СДСМ и пратеник, Костадин Костадинов.

 Share

Додади коментар