Санкционирани 50 возачи во Кавадарци за брзо возење
12-10-2021 РЕГИОН

Во текот на вчерашниот ден во периодот  од 16.00 до 19.00 часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзината поголема од пропишаната.

 

Регистрирани и санкционирани 79 прекршоци, од кои 17 во Велес, 50 во Кавадарци и 12 во Неготино - информираат од СВР Велес.Share

Додади коментар