Подметнат пожар во возило на кавадарчанец

Непознат сторител минатата ноќ подметнал пожар во возилото марка „Опел фронтера“ во спственост на 36 годишниот С.С од Кавадарци.

Возилото било паркирано на улицата „7 ми април“. Пламените јазици целосно го оштетиле внатрешниот и надворешниот  дел од возилотои двете задни гуми.

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

 Share

Додади коментар