Повреден пешак на улица „Шишка“ во Кавадарци

 

Шеесет и пет годишнaта  М.Т од Кавадарци е повредена во сообраќајна незгода која се случи синоќа на улица Шишка во Кавадарци. Во неа удрил патнички автомобил.

 

„Вчера . околу 1630 ч. на ул. „Шишка“ во Кавадарци се случи е сообраќајна незгода во која патнички автомобил марка „Фолксваген поло“ со велешки регистарски број управуван од Г.Д.(32) од Кавадарци удрил во пешак М.Т.(65) од Кавадарци. Во незгодата со телесни повреди се здобил пешакот кој по укажана помош во ЈЗУ Општа болница - Кавадарци пуштен е на домашно лекување“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

 

Тој додава дека увид на местото извршила екипа на кавадаречката полиција.

 

А.Д

 Share

Додади коментар