Наставник извршил полов напад врз 13 годишна ученичка

 

Во кавадаречката полиција вчера бил пријавен полов напад врз 13 годишна ученичка од наставник. 

Било пријавено дека наставникот во последните три месеци во повеќе наврати вршел обљуба врз ученичката.

 

Од СВР Велес го потврдија настанот и информираа дека случајот е документиран и доставен до Основното јавно обвинителство во Кавадарци.

 

А.ДShare

Додади коментар