ЛИ/2017 (ВИДЕО) Шилегов со подршка за Китев
24-10-2017 РЕГИОН

 

Новиот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов вчера беше во посета на Кавадарци. Како што рече, дошол да му даде безрезервна подршка во вториот круг од изборите на кандидатот за градоначалник на Кавадарци, Бетиане Китев.

„Кавадарчани да се одважат и да се приклучат на страната на слободарска Македонија“ порача Шилегов.

 

Додади коментар