ЛИ/2017 (ВИДЕО) Предизборен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман
12-10-2017 РЕГИОН

 

Митинг во Росоман синоќа одржа коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Од присутните подршка побараа актуелниот градоначалник  и кандидат за градоначалник Стојанче Лазов и носителот на советничката листа Јованче Јошев.

М.М

 

 

 

 

 

 

 

 Share

Додади коментар