Денеска нестабилно со дожд и грмежи

Во поголемиот дел од земјава времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат и поинтензивни со пообилни врнежи, засилен ветер и можна изолирана појава на град. УВ=6

 

УТРЕ: Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните и источните делови. Ќе дува умерен северен ветер. УВ=7

извор: УХМРShare

Додади коментар