Градоначалникот Јанчев се сретна со Метју Палмер - заменик државен секретар во Стејт Департментот
02-08-2018 РЕГИОН

 

Градоначалникот и Подпретседател на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Митко Јанчев оствари средба со г-дин Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија и Н. Е. Амбасадорот г-дин Џес Бејли.

 

                 

 

Ова е втора посета на Амбасадорот на САД во Општина Кавадарци во изминатите неколку месеци а прва посета на г-дин Метју Палмер политичар од највисок ранг што ја посетил Општина Кавадарци.

 

Се разговараше за актуелните политички теми и за развојот на Општина Кавадарци - информираат од прес службата на општината.

Додади коментар