Во полицискa акција во Кавадарци констатирани 24 прекршоци
26-11-2020 РЕГИОН

Во текот на вчерашниот ден  во периодот  од 10.00 до 16.00 час. на подрачјето на Одделението за внатрешни работи Кавадарци спроведена е акциска контрола на возила и возачи учесници во сообраќајот.

 

Во текот на акцијата  се констатирани 24 прекршоци. Против овие лица ке бидат поднесени соодветни пријави - информираат од СВР Велес.

 Share

Додади коментар