Во Кавадарци дете каснато од куче, во Велес тепачка и сообраќајни незгоди
02-04-2018 РЕГИОН

 

 

        Малолетно дете завчера било нападнато од куче на соседите додека си играло во сопствениот двор. Како што информираат од СВР Велес, настанот се случил во дворот од куќата каде си играло детето на улицата „Тиквешко востание“ поранешна „ЈНА“.

 

„Во дворот влегло куче непозната раса, сопственост на соседите, и го нападнало и каснало на левата рака и левата подколеница, при што, му нанело телесни повреди.Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС Кавадарци“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

 

Вчера околу 20.30 чaсот во дворот пред свињарска фарма на м.в.„Штипска Клучка“ биле Ж.Л.(25) од Велес , неговиот чичко П.Ч.(55) и братучед му Б.Ч.(31) кај нив дошле М.Д.(27) и С.Ш.(34) и по кратка вербална расправа помеѓу Ж.Л. и М.Д. лицето М.Д. му се извинило и му пружило рака за да се помират, но, во истиот момент Ж.Л. со нож во рака го нападнал и со неколку удари му нанел повреди на главата по што, другар му С.Ш. повикал Брза помош и повредениот со нивна кола бил пренесен во ЈЗУ Општа болница во Велес каде по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување.

Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Велес.

 

На ден 29.03.2018год. во 18.45 час. на автопатот А1 Велес-Скопје кај м.в. „Пуста Кула“ во близина на зимскиот пункт на „Македонија пат“ дојдено е во сообраќајна незгода во која патнички автомобил марка „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски броеви управувано од Н.П.(35) од Скопје во волк. По незгодата возачот и сопатниците Д.Т.(19) и С.Х.(30) каде Д.Т. е задржан на лекување, а возачот и другиот сопатник се пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Велес.

 

Завчера на ул.„ Коце Димов – Витамин“ во Велес, случена е сообраќајна незгода во која лицето С.Ј.(62) од Велес, движејки се по улицата со мопед марка „АПН 4“ изгубил контрола над истиот и паднал на коловозот од што се здобил со пореди. Со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во ЈЗУ Општа болница Велес каде е констатирана скршеница на колкот и поради сериозноста на повредата е пренесен на Ургентен Центар во Скопје.                                                   Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Велес.                                                Share

Додади коментар