Повреден работник во кавадаречка фабрика

Вчера попладне околу 18.00 часотво Полициската станица Кавадарци било пријавено дека П.Н.(23) од Кавадарци, при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, паднал и се повредил.

 

Тој бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци - информираат од СВР Велес.

 Share

Додади коментар