Опожарен автомобил во Кавадарци

Синоќа околу 22 часот во Кавадарци е опожарен автомобил марка „Дачиа логан“ – потврдија од полицијата.

 

 

– Возилото со кавадаречки регистарски ознаки ВЕ 716 КК било опожарено на улицата „Ѓорѓи Соколов” пред куќен број 107, посочија од полицијата.

 

 

Дополнително ќе биде утврдена причинетата материјална штета. Полицијата работи на расчистување на настанот.Share

Додади коментар