Исчезна 17 годишна девојка од Демир Капија

Полицијата трага по 17 годишната Ј.В.П од Демир Капија која во четвртокот излегла од својот дом и исчезнала.

 

Нејзината мајка, педесет годишната Б.П,  на 16 ти овој месец пријавила во неготинската полиција дека нејзината ќерка е исчезната на 14 август околу 23 часот.

 

„МВР работи на пронаоѓање на исчезнатата девојка“ рече портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска.Share

Додади коментар