Жител на Градско пронајден починат во неговиот дом

На 22.01.2024 во 20.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во сопствениот дом во  населба Градско – Велес бил пронајден починат М.Ј.(79).

 

Лекар од Итна медицинска помош  констатирал смрт, а увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Велес. По  наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција - информираат од СВР Велес.Share

Додади коментар