43 нови ковид позитивни во Тиквешијата
27-11-2020 РЕГИОН

Во последните 24 часа во тиквешкиот регион се дијагностицирани вкупно 43 нови позитивни на корона вирус, информираа од ценарот за јавно здравје во Кавадарци.

 

*Кавадарци      32   

*Неготино        10

*Д.Капија          1

 

Позитивните се на возраст од 17 до 79 години - информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

 

Во ковид центарот во кавадаречката болница се хоспитализирани 44 пациенти и сите се во стабилна општа состојба. Има слободни 16 болнички кревети.

 

А.ДShare

Додади коментар