(ФОТО) Камион на Комуналец се заби во новиот кружен тек
10-08-2017 РЕГИОН

 

Камион за износ на смет на ЈП Комуналец Кавадарци денеска пртпладне удрил во новиот кружен тек кај ООУ „Гоце Делчев“. Од ударот оштетено е возилото, а штета има и на жардињерата.

 

 

Екипа на кавадаречката полиција изврши увид на сообраќајната незгода, а вработени во Комуналец работеа на оспособување на камионот да биде тргнат од местото. Неофицијално дознаваме дека возачот заспал и поради тоа се случила незгодата.

 

 

 

Од полицијата рекоа дека возачот бил алко тестиран и кај него не е пронајден алкохол. Се работи на целосно утврдување на причините за оваа незгода.

 

А.Д

 Share

Додади коментар