(ВИДЕО) УЈП ги советуваше компаниите за законските прописи околу поддршката на спортските клубови
21-11-2018 РЕГИОН

 

За законското ослободување при донации за спортските клубови денеска беа информирани претставници на кавадаречките компании од УЈП.

На средбата присуствуваше и директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која во изјавата за медиумите инфомира дека досега за е-персонален данок се пријавиле третина од даночните обврзници - физички лица.

 

А.Д

 Share

Додади коментар