(ВИДЕО) СДСМ: Од овој месец просветните работници добија повисоки плати за 10%
20-01-2020 РЕГИОН

„Покачувањето на платите во образованието е приоритет на владата предовдена од СДСМ. 10 отсто повисока плата ќе добијат просветните работници уште овој месец“ - беше речено меѓу другото на денешната прес конференција на ОО СДСМ Кавадарци

 

 

 

 Додади коментар