(ВИДЕО) Нови 4 лица заболени од корона вирус во земјава

Четири нови случаи на корона вирус се потврдени во Македонија, информираше министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција. Станува збор за лица од Дебар, кои биле во контакт со втората група заболени - информира Филипче и додаде дека  во Дебар и во Центар Жупа ќе биде прогласено кризна состојба.

 Share

Додади коментар