(ВИДЕО) Мицкоски во Кавадарци на средба со членството
13-03-2019 РЕГИОН

 

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера беше на средба со членовите во Кавадарци. Во изјавата за медиумите нагласи дека Заевизмот бил присутен и во Кавадарци. Порача дека работите ќе се променеле веднаш после победата на нивниот кандидат на претседателските избори, со одржување на предвремени парламентарни избори.

 

 

 

Додади коментар