(ВИДЕО) Заев: По долгогодишната борба, срушивме режим со пенкало и глас

 

Синоќа премиерот на Македонија, Зоран Заев пред седиштето на неговата партија се обрати до насобраните граѓани кои славеа за изборот на новата влада и апелираше новите министри од неговиот владин кабинет да внимаваат што ќе прават, затоа што ќе има оставки.

 

Тој истакна дека доаѓа живот во Македонија и им порача на граѓаните да си подадат рака бидејќи е доста од поделби.

 Share

Додади коментар