(ВИДЕО) Заев и Борисов се поклонија на гробот на Гоце Делчев

 

„Да го поминеме минатото и сегашноста заради иднината на Македонија, порача претседателот на македонската влада, Зоран Заев, на денешното заедничко поклонение со бугарскиот премиер Бојко Борисов на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас во Скопје...

 Share

Додади коментар