(ВИДЕО) Директорката на клиниката за кожни болести заразена со корона вирусот
Корона вирусот денеска е дијагностициран кај директорката на Клиниката за кожни болести, информираше министерот за здравство, Венко Филипче. Како што кажа тој, докторката допатувала од Италија и веќе е хоспитализирана на Клиниката за инфективни болести.

 Share

Додади коментар