(ВИДЕО) Амбасадорот на Унгарија во посета на Кавадарци
07-02-2018 РЕГИОН

 

Градоначалникот на општина Кавадарци Митко Јанчев денеска имаше работна средба во својот кабинет со амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Ласло Дукс.

 

Во изјавата за медиумите тие информираа за разговорите и идната соработка.

 

 

Вестите на порталот на КТВ се за лично информирање. Не е дозволено нивно превземање без договор со телевизијата


Share

Додади коментар