Физичка пресметка меѓу соседи во Кавадарци
22-05-2020 РЕГИОН

Вчера  во 13.00 часот во ОВР Кавадарци, Д.Т.(57) од Кавадарци пријавил дека околу 10.00 часот, по кратка расправија, настанала физичка пресметка помеѓу него и неговите соседи Т.Т.(68) и С.Т.(46) од Кавадарци.

 

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава - информираат од СВР Велес.

 Додади коментар