Фетен крадец на лекови од хируршко одделение во кавадаречката болница

 

Во текот на вчерашниот ден во ЈЗУ Општа болница Кавадарци на хируршко одделение извршена е кражба на триесеттина ампули со разни лекарства од фрижидерот во кој се чуваат истите.

 

Со брза интервенција на полициските службеници фатено е лицето М.Ј.(24) кај кого се пронајдени украдените предмети од Хируршкото одделение и истите се вратени на оштетените, информираат од СВР Велес.

 

А.ДShare

Додади коментар