Струјата од утре поевтина за 0,33%

Цената на електричната енергија за крајните корисници од утре се намалува за 0,33 проценти.

 

Одлуката ја соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика, која вчера одржа подготвителна седница на која ги разгледа извештаите од енергетските компании.

 

Новата одлука за цената на струјата ќе важи од 1 јули годинава.Share

Додади коментар