Сообраќајка на патот Неготино - Кавадарци: Возило излета од патот
12-10-2018 РЕГИОН

 

 

Сообраќајка се случи денеска на патот Неготино-Кавадарци, едното возило е надвор од коловозната лента. Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, рече  дека полицијата врши увид на лице место и го регулира сообраќајот, додека трае извлекувањето на возилото кое е надвор од патот.

 

Засега не може да каже повеќе детали за сообраќајната несреќа.

 

С.Д

Додади коментар