Сообраќајка на патот Кавадарци - Неготино

 

 

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот е во прекин, повредените се префрлени во кавадаречката болница и за среќа се вон животна опасност.

 

Информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека увидот е во тек  и најбрзо што може, сообраќајот ќе биде пуштен на овој патен правец.

 

 

С.ДShare

Додади коментар