СДСМ: Пописот е патриотски чин, не прифаќаме никакви уцени

„Пописот е потребен за развој на државата. Пописот е неопходен и пописот е патриотски чин.  Затоа, СДСМ и парламентарното мнозинство нема да прифатат никакви уцени од страна на деструктивецот кој зад себе има 6 изборни порази, Христијан Мицкоски. Нема да го повлечеме Законот од Собраниска процедура ниту пак ќе поддржиме неразумни предлози за одлагање на пописот“ реагираа на прес конференција од СДСМ по изнесеното барање од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за повлекување на законот за попис. 

 Share

Додади коментар