СДСМ: Пописот е важен за развојот, потребен за народот, зад бојкотот стои Груевски кој сака да закочи се

„Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола Груевски.  Исто така почитувани граѓани се потврди дека Христијан Мицкоски не е ништо друго освен слеп послушник на насоките на Никола Груевски.   ВМРО-ДПМНЕ со Груевски и Мицкосвски се против напредокот на оваа земја и единствено бараат начин како да блокираат - рече меѓу другото на денешната прес конференција портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. 

 

 Share

Додади коментар