Повреден мотоциклист на ул. „Шишка“ во Кавадарци

 

Вчера  во 18.00 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци, се случила сообраќајна незгода во која С.З.(51) од с.Сопот, управувајќи  мотоцикл „кинки“, со кавадаречки регистарски броеви, изгубил контрола и паднал.

 

Во незгодата тој се здобил со тешка телесна повреда,  констатирана во болницата во Кавадарци, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на незгодата - информираат од СВР Велес.Share

Додади коментар